fortuna

Wydatki na e-hazard wzrosną 5-krotnie

0

Według danych Hiszpańskiej Federacji Wyleczonych Graczy Hazardowych FEJAR, która spotkała się na X krajowym kongresie, wydatki na gry hazardowe w Internecie w tym kraju wzrosną 5-krotnie w stosunku do roku 2007.

FEJAR domaga się od władz regulacji internetowego hazardu. Federacja zapewnia, że w 2007 r. wydano na gry internetowe 600 mln EURO, a w 2008 r. wydatki przekroczą 3 mld EURO.

Máximo Muelledes, prezes FEJAR, wyjaśnił, że coraz młodsze osoby mają problemy z uzależnieniem od hazardu i przedstawił obawy związane z uzależnieniem od gier w Internecie i w telefonach komórkowych, gdzie nie ma kontroli jak w kasynach tradycyjnych czy salonach bingo, w których przy wejściu żąda się okazania dokumentu tożsamości. Istnieją również listy osób, które dobrowolnie poprosiły o niewpuszczanie ich do tych lokali.

Federacja szacuje, ze około 5% populacji hiszpańskiej może mieć problemy z uzależnieniem od hazardu.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.