fortuna

Problem kasyn

0

W przeciągu kilku ostatnich miesięcy jednym ze sztandarowych tematów podejmowanych przez media całego świata był i nadal jest temat kryzysu gospodarczego, który odcisnął swe piętno na całym świecie. Jak się okazało, przed jego skutkami nie uchroniły się nawet kasyna.

Prognozy, które snują ekonomiści w związku z tym segmentem rynku delikatnie rzecz ujmując nie napawają optymizmem, a dokładniej sugerują przygotowanie się na  najgorsze. To właśnie w nadchodzącym roku 2009 negatywne efekty kryzysu gospodarczego będą najsilniejsze.

Poprawy tej dramatycznej sytuacji można spodziewać się najwcześniej dopiero w 2010 roku, jednak do tego momentu nie wszystkie kasyna zdołają przetrwać. Słynny MGM  jeden z poważniejszych podmiotów rynku hazardowego zmuszony został do sprzedaży Treasure Island, za który uzyskał 775 milionów dolarów.

Trudny okres notowany jest nie tylko na rynku amerykańskim, ale także na brytyjskim, gdzie już teraz zamknięto 9 lokali. Na taką a nie inną sytuację wpływ bez wątpienia ma również wprowadzony zakaz palenia w tego typu obiektach oraz ciągle rosnące podatki. Dopóki państwo nie zareaguje odpowiednio na taka sytuacje będzie się ona pogłębiać, a co za tym idzie coraz więcej kasyn przestanie istnieć.

Zamknięcie kasyn wspomnianych 9 kasyn w Wielkiej Brytanii doprowadziło do utraty stanowisk przez kilkaset osób.  Na zawirowaniach tych korzystają głównie zakłady bukmacherskie zarówno stacjonarne jak i internetowe, które notują coraz większe dochody. W szczególnie uprzywilejowanej pozycji znajdują się hazardowe portale internetowe, które jak wiemy zwolnione są z podatków.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.