fortuna

Niedopracowana reklama Betfair

0

ASA (Advertising Standards Authority) – organ będący odpowiedzialny za nadzór reklamy w Wielkiej Brytanii , po raz kolejny już był zmuszony do zgłoszenia zastrzeżenia w reklamie operatora hazardowego. Urzędnicy dostrzegają w niej bowiem powiązanie zachęcające nieletnich do gry. 

Przypadek ten dotyczy przekazu reklamowego Betfair. Giełda zakładów wykorzystała bowiem wizerunek mistrza pokerowego, zwyciężczyni World Series of Poker Europe Anette Obrestad. Operator w sposób nie podlegający dyskusji zwraca się w przekazie tym do młodych osób, które "stanowią główną grupę stanowiącą o sile hazardu online" na całym świecie. Krytykowana przez ASA reklama, umieszczona na stronie internetowego potentata, zawiera stwierdzenie, że „doświadczenie w Internecie nie mierzone jest wiekiem, a grą”.

ASA twierdzi również, że młodzi odbiorcy mogą odnieść błędne wrażenie, że poker to odpowiednia gra skierowana właśnie do nich. Wykorzystano tutaj bowiem pseudonim Anette Obrestad – Annette_15. Trzeba nadmienić, że Obrestad wyglądam rzeczywiście młodo. W oficjalnym oświadczeniu wydanym przez ASA czytamy: „Betfair zachował się nieodpowiedzialnie przedstawiając młodą, odnoszącą sukcesy pokerzystkę i sugerując, że ma ona 15 lat, (…) co może zachęcać młodych graczy do gry”. Zwyciężczyni WSOP ma obecnie 20 lat, zwyciężając natomiast w tym turnieju była 2 lata młodsza. ASA żąda aby osoby występujące w kampaniach reklamowych firm, mających charakterze hazardowym, miały co najmniej 25lat.  

Betfair odpiera zarzuty, tłumacząc, że młoda zawodniczka została wybrana do kampanii promocyjnej z powodu profesjonalizmu jaki prezentuje. Operator zaprzecza jakoby młody wiek pokerzystki był jednym z powodów, dla którego została ona wybrana twarzą kampanii promocyjnej.

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK