fortuna

Obraz kasyn w XXI wieku

0

Zamiłowanie ludzi do hazardu było znane już od czasów najdawniejszych, można by nawet rzec, że ludzkości od zawsze towarzyszyły gry losowe, na których chcieli zbić fortunę. Zjawiska takie obserwowano w praktycznie wszystkich starożytnych cywilizacjach. Starożytni Chińczycy grywali w kości, Rzymianie używali koła rydwanu jako ruletki, analogiczne sytuacje potwierdzono w Egipcie, Grecji czy Mezopotamii. I choć starożytność przeminęła, hazard przetrwał do dzisiaj, choć przeszedł od tamtej pory długą drogę.

Dzisiaj hazard kojarzy się nam przede wszystkim z pieniędzmi i kasynami, które stały się centrum hazardowej rozrywki. Kasyna można znaleźć w każdym zakątku świata, a ostatnio popularność zyskują również kasyna internetowe. Jest to możliwe wyłącznie dzięki zainteresowaniu ludzi hazardem, co jest najlepszym przykładem na to, że tego typu rozrywka jest dzisiaj potrzebna.

Rola, jaką pełnią kasyna w dzisiejszym świecie, jest dwojaka. Gra w największych kasynach świata jest uznawana jako rozrywka ekskluzywna i stawia się ją obok gry w golfa czy podróży jachtem po Atlantyku. Krótko mówiąc jest to rozrywka dla nielicznych bogaczy, których stać na wydanie tysięcy dolarów w jeden wieczór i którzy nie widzą w tym żadnego problemu. Postrzegają oni wyjście do kasyna bardziej jako spotkanie towarzyskie i okazję do omówienia interesów przy stole do ruletki czy do Black Jack’a, niż jako wyjście typowo „hazardowe”, w celu wzbogacenia się. Jest to dla nich po prostu kolejna impreza, podczas której można spotkać wpływowych ludzi, a alkohol leje się strumieniami…

Taki obraz kasyn i hazardu jest jednak znany tylko nielicznym, którzy stanowią pewnie raptem setną procenta część graczy. Reszta to zawodowi hazardziści albo „niedzielni” gracze, którzy udają się do kasyn w zupełnie innym celu – dla pieniędzy. Oczywiście, także i ci ludzie, dostrzegają w kasynach walory rozrywkowe jak chociażby wyjście z domu czy kontakt z ludźmi. Większość klientów kasyn odwiedza je jednak w celach majątkowych, zwodzeni możliwością łatwego i szybkiego zdobycia małej fortuny (co jest zresztą poparte najróżniejszymi statystykami). Kasynowa rzeczywistość okazuje się nierzadko zupełnie inna. Gracze zamiast zarabiać – tracą, zamiast wygrywać – przegrywają, wreszcie zamiast zmieniać swe życie na lepsze, nieraz w jeden dzień przegrywają wszystkie swoje pieniądze. Taki niestety jest obraz kasyn, szczególnie tych amerykańskich, w których spotykają się amatorzy pokera, ruletki czy jednorękiego bandyty, zdecydowani postawić cały swój majątek „na czerwone”, albo grać, stawiając na szali dom czy samochód.

Taka czarna wizja kasyn, to na szczęście ta gorsza strona medalu. Kasyna to przecież również rozrywka we wspaniałym wydaniu, możliwość poznania wielu ciekawych osób, a także fajna przygoda. Kto z nas nie chciałby znaleźć się w sytuacji, w której jedna karta dzieli go od wygrania kilku tysięcy złotych? Emocje i adrenalina związana z możliwością wygrania dużej gotówki, należy zaliczyć jak najbardziej do pozytywnych aspektów hazardu i to właśnie one przyciągają do kasyn miliony spragnionych adrenaliny i odskoczni graczy. Kasyna umożliwiają także zdobycie łatwych pieniędzy, często tak dużych, że na zawsze mogą one odmienić życie niejednego człowieka.

Kasyna są zatem w XXI wieku niewątpliwie potrzebne. Choćby po to, aby udający się do nich gracze choć na chwilę zapomnieli o pracy, obowiązkach i problemach i oddali się rozrywce w pełnym tego słowa znaczeniu. Z pewnością z tego właśnie względu, światowe centra hazardu – Las Vegas i Monte Carlo, cieszą się niesłabnącom popularnością i nie dotyka ich światowy kryzys. Wizyty w kasynie są bowiem wspaniałą przygodą i ciekawym hobby, o ile tylko będziemy pamiętać o pewnych granicach i o zdrowym rozsądku, którym należy się kierować podczas godzin spędzonych przy stole do ruletki, kości czy Black Jack’a, niezależnie od tego czy będzie to stół rzeczywisty w prawdziwym kasynie, czy też jedynie aplikacja umożliwiająca grę przez Internet.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis betglob.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK